Bu İnternet sitesi, sitemizi ziyaret ederken size en rahat kullanımı sağlayabilmek için çerez kullanıyor. Bu İnternet sitesini kullanmaya devam etmekle bu çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz.

OK

Haberler

sempozyum

Vilmorin-Mikado 2. Uluslararası Havuç Sempozyumu’nda havuçtaki dünya liderliğini bir kez daha gösterdi.

Kurumsal - 09/10/2018

2018 Eylül ayında Polonya’da gerçekleşen 2.Uluslararası Havuç Sempozyumu ana sponsoru olan Vilmorin-Mikado, bilimsel ve teknik konferanslar, havuç sergisi, ürün teşhirleri, uzmanları tarafından yapılan sunumlar ve havuç tadımları içeren etkinlikte 5 kıtadan 250’den fazla katılımcıyı ağırlamanın onurunu yaşadı.

ıspanak

Ispanak, Advanseed firmasının satın alımı ile Vilmorin-Mikado ürün gamına eklenen yeni çeşit

Kurumsal - 29/08/2018

Vilmorin-Mikado ve Limagrain (Holding firması Vilmorin&Cie vasıtasıyla), tohum firması AdvanSeed ApS’nin satın alımını açıklam

havuc sempozyum

Vilmorin-Mikado, 2.Uluslararası Havuç ve Maydanozgiller Sempozyumu'nun platin sponsoru

Günlük - 06/08/2018

Havuçta dünya çapında uzman ve lider tohum firması olan Vilmorin-Mikado, bir kez daha 2. Uluslararası Havuç ve Diğer Maydanozgiller Sempozyumu'nun özel sponsoru olmaktan onur duyuyor. Şirket bu etkinlikte 5 kıtadan 250'den fazla misafirini ağırlayacak.

vilmorin mikado

VILMORIN-MKS'nin yeni adı VILMORIN-MIKADO

Kurumsal - 14/09/2017

Vilmorin SA ve Mikado Kyowa Seed Co. Ltd'nin birleşmesinden bir yıl sonra, Limagrain'in Fransız-Japon iş birimi, adını VILMORIN-MIKADO olarak değiştirdi. Kökleri somutlaştıran ve şirket değerlerini daha iyi taşıyan bir isimle yoluna devam ediyor.

istanbul hali

Vilmorin Anadolu Tohumculuk hallerin nabzını tuttu

Kurumsal - 16/08/2017

Vilmorin Anadolu Tohumculuk, düzenlediği hal etkinliğinde İstanbul Ataşehir-Bayrampaşa ve Ankara’daki meyve-sebze hallerini ziyaret ederek sektör paydaşları ile bir araya geldi.

nouma

Açık tarla aşılı patlıcan pazarı

Ürün - 19/06/2017

Patlıcanda zararlı mücadelesi konusunda sonuçsuz kalındığı hallerde, aşılı ekimlerin hastalıklara karşı etkili bir yöntem olduğu, aynı yöntemin verim konusunda da üreticiyi memnun ediyor olması, sizler için gözlemlediğimiz bölgeye dair sonuçlar ile yararlı bir öngörü sahibi olmanızı sağlayabilir. 

Pembe domateste yeniliğin adı: MENDOZA F1

Ürün - 02/05/2017

Türk halkının pek de yabancısı olmadığı domates tipidir pembe domates. Türk halkı eskiden beridir köylerde kendi tüketimleri için lezzetli olan bu domates tipini yetiştirmektedir.

VAT ile hep yüksek performans

Kurumsal - 23/01/2017

Mersin’in Tarsus ilçesinde fidelik üretimi ve satışı yapan Ender Fide, bölgenin en önemli fideliklerinden biri. Fideliğin yanı sıra Vilmorin Anadolu Tohumculuk bayiliği de yapan Ender Fide, bölgedeki faaliyetlerini sunduğu kalite güvencesiyle destekliyor.

Marul yetiştiriciliğinde gübreleme

Ürün - 25/10/2016

Marul tarımında diğer bitkilerde de olduğu gibi, iyi bir gelişim için üretim süreçlerinde yer alan gübreleme işlemi, ulaşılan ürünün verim ve kalitesini önemli ölçüde etkiler. Marulda doğru gübreleme ise, bitki için gerekli olan elementlerin doğru miktarlarda, uygun formda ve dönemlerde bitkiye verilmesi ile gerçekleştirilir.

vilmorin mks logo

VILMORIN-MKS, Küreselleşmede yeni bir boyut!

Kurumsal - 07/09/2016

2016'nın 1 temmuzunda, Fransız tohum şirketi Vilmorin S.A. ile Japon tohum şirketi Mikado Kyowa Seed Co.Ltd, Limagrain grup* çatısı altında yeni bir iş birimi olarak Vilmorin-MKS'yi hayata geçirdi. Bu ortak stratejinin oluşturulmasında, iki şirket arasındaki 15 yıllık başarılı işbirliği ve çok sayıda birbirini tamamlayıcı hizmet rol oynadı.